OSChackathon 2015

Komentari su još tada hvalili inicijativu kojoj je cilj bio okupiti najbolje razvojne programere na jednom mjestu, a tri godine kasnije, entuzijazam nije ništa manji. Ako što, onda on iz godine u godinu raste. Pokazalo se da Osijek vole posjetiti Riječani, baš kao i ekipe s FOIa koje fakultet potiče da pokažu svoj talent. Tako je ovogodišnje izdanje imalo 114 prijavljenih osoba i to u dvije različite kategorije.

Službeno, u Junior kategoriju idu oni koji su zainteresirani za razvoj programerskih rješenja, ali od toga ne žive. Učenici, studenti ili, jednostavno, zaljubljenici u programiranje. Upravo takve vrste događaja su savršena prilika za saznavanje kojoj razini znanja i stručnosti se treba težiti pri daljnjem razvoju (kategorija Senior). Od 114 prijavljenih u obje kategorije, selekciju je prošlo njih 97.

Slovom i brojkom, to znači 9 Junior i 17 Senior timova.

Doguralo se daleko od početnih 10, koji su i tada u usporedbi sa zagrebačkih 5 timova, to jest 15 sudionika (u izdanju 2012.), bili velika brojka.

Jedan od organizatora ovogodišnjeg hackathona, Tomislav Jakopec, izjavljuje: “Iznimno smo zadovoljni ukupnim brojem prijava, možemo bez problema zaključiti da će se na OSC Hackathonu natjecati najbolji hrvatski developeri.

Radna-atmosfera1

Ono što, izuzev visoke posjećenosti i razine stručnosti (i entuzijazma!), možemo očekivati na ovogodišnjem izdanju je 97 ljudi koji na različite načine pokušavaju pristupiti istom problemu iz sfere društvene odgovornosti. Koja je točno tema te kriteriji evaluacije, ostaje tajna do samog događaja.

Organizatori očekuju 24 sata ispunjena radom, ali i atmosferom koja omogućuje umrežavanje – hackathoni su se pokazali savršenom prilikom da kolege iz branše razmjene iskustva i naravno, druže se s onima koji dijele jednake interese. Juniori tako dobivaju priliku da se uhvate u koštac s konkretnim problemom, baš kao i da upoznaju one koji su to učinili mnogo puta do sada.

Gimnazijalci1

Organizacijski odbor ovogodišnjeg hackathona čine Bela Ikotić (OSC), Tomislav Jakopec (FFOS), Nenad Andraković (Inchoo) i Vedran Vučetić (SPAN). Uz njih, organizaciju eventa su poduprli i partneri Inchoo, toptal i SPAN, dok su se kao sponzori pridružili Mono, GDi, Trikoder, Edunova i Erste banka. To znači da osim osigurane hrane i pića te parkinga za vrijeme natjecanja, postoji i bogati fond nagrada koji u Senior kategoriji doseže i 4.000,00 kn po članu tima. Sudionici iz Junior kategoriji su svjesni i toga da sponzorske vrećice koje pobjednici na kraju maratona od 24 sata programiranja nose doma ne znače samo poklone, nego i da su “pod povećalom” poslodavaca iz jakog osječkog IT sektora.

Što točno očekivati (izuzev navedenog), ne možemo vam reći. 🙂

S obzirom da je natjecanje otvorenog tipa, dakle, možete pratiti rad timova (bez da ih ometate, naravno), najbolje je da nam se pridružite u BIOSu, 10.10., s početkom u 09:00 sati. Iz prve ruke saznajte što sve ulazi u formulu koja iz godine u godinu privlači sve više ljubitelja ITa natjecateljskog duha.