NOVOSTI

Odrađujem praksu u Inchoou (and so can you!)

Edukacije
Vanja Maganjic
Kako izgleda tipičan dan Inchoo praktikanta?
Tipičan dan, kao ni tipičan praktikant ne postoji.

Moje ime je Vanja, trenutno sam na zadnjoj godini studija, a u nastavku ti otkrivam kako je izgledala moja praksa u Inchoou.

Imam puno iskustva sa svakakvim poslovima, bili oni honorarni, volonterski ili na prisilnoj volonterskoj bazi. Kroz takva iskustva, surađivala sam s osobama koje su mjesecima radile po 12 sati dnevno iako nisu bile plaćene, ali i s osobama koje su svaki tjedan bile entuzijastične oko novog projekta iako im je svaki do sada propao.

Prije no što sam se prijavila za praksu u Inchoo, pročitala sam svaki članak o praksi koji su prijašnji praktikanti pisali na ovom blogu. Svatko je imao drugačije iskustvo i svaka praksa je bila fleksibilna i oblikovana prema preferencijama praktikanta. U to sam se uvjerila kada sam i sama postala praktikant. Prvi tjedan prakse sam se upoznavala sa tvrtkom i načinom na koji posluje te sam imala različite edukacije koje su pokrivale prodaju, marketing i poslovanje.

Na kraju prvog tjedna sam sjela sa svojom mentoricom Ivonom i dogovorile smo daljni tijek prakse prema mojim afinitetima. Ostatak prakse sam odrađivala zadatke koje sam sama odabrala, ali sam ipak svaki dan učila nove stvari i stjecala nove vještine. Tako sam u drugom tjednu prakse napisala članak za Inchoo.net, u trećem sam analizirala prisutnost na društvenim mrežama, a u zadnjem tjednu prakse sam napisala style guide za pisanje članaka na blogovima. Svaki tjedan sam imala zadani cilj, a uz njega sam odrađivala još hrpu stvari koje su vodile različitim kratkoročnim ili dugoročnim ciljevima.

U Inchoo sam došla u svibnju pa sam tijekom prakse proslavila rođendan, volontirala u SOS Dječjem selu u Ladimirevcima u sklopu akcije “Hrvatska volontira” i proslavila Inchooov 8. rođendan u sklopu Inchoo Learning Daya.

Praksa u Inchoou je jedno univerzalno pozitivno iskustvo jer se prema praktikantima od prvog dana ponaša kao prema kolegama. Komunikacija u firmi je otvorena i kao praktikant nisi vezan samo uz svog mentora nego imaš priliku surađivati sa svima. Atmosfera je uvijek pozitivna i na svako pitanje, koliko god bilo banalno, dobit ćeš odgovarajući odgovor.

Za kraj…

Zaključno, ostavljam vas s nekoliko savjeta koje sam pokupila na praksi (preskačem one roditeljske o tome kako ne smijete kasniti).

Kod prijavljivanja na praksu iskoristi društvene mreže! Ako imaš Twitter profil, iskoristi ga – javi poslodavcu kako si se prijavio/la na natječaj za praksu i istakni se među potencijalnim kandidatima.

Kada dobiješ praksu, zapamti kako se od praktikanta ne očekuje da sve zna i razumije u startu, nego se očekuje kontinuirano učenje. Zato budi iskren/a oko stvari koje ne znaš. Mentori će pratiti pitanja koja postavljaš jer kroz njih pokazuješ koliko razumiješ zadatke koje dobiješ i u konačnici koliko napreduješ.

Nemoj se fokusirati na prvi dojam! Ako praksa traje mjesec dana, svih mjesec dana moraš biti fokusiran. Svi znaju kako ćeš se prvi tjedan više truditi, ali poslodavca zanima kakav si kad početni entuzijazam splasne. Kad dođe 3. tjedan i opustiš se. Imaš li još uvijek pozitivan stav ili već pokazuješ zube i koristiš mobitel tokom radnog vremena?

Sve su to stvari koje pridonose kvalitetnom poslovnom odnosu.

Tražiš praksu? 

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)